Obsah fóra gsxr.wz.cz gsxr.wz.cz
Fórum o suzuki motorkách

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam jezdcůSeznam jezdců   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ložiska

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra gsxr.wz.cz -> Motor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pavelgsx-r

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 1:44 pm    Předmět: Ložiska Citovat

Ahoj motorkáři, jasně že mám gsx-r..., ale mimo to jezdím i na krosce. Musel jsem kvůli převodovce rozdělat motor a chci vyměnit všechny ložiska, motor už má něco naběháno a né všechny jsou ok. Mám problém čím ty japonský nahradit. Rozhodně bych na kliku český nedal, ale v tom je problém, že se zas tak moc neorientuju ve výrobcích a tím i kvalitě ložisek a hlavně ta cena je dost rozdílná. Co na kliku, co do převodovky? (všechno to jsou kuličková radiální ložiska) Mám 125ccm, nevím kolik přesně točí, ale nad deset to bude, tak do těch dvanácti tis. myslím. Za doporučení a rady předem dík. Pavel GSX-R
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdendys UH

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 2:14 pm    Předmět: Citovat

Čágo, hodně lidí tady používá jako náhradu ložiska SKF, ale na kliku bych osobně dal japonská. Přece jen materiály mají asi nejlepší na světě a není určitě náhoda že ložiska NSK používá v motocyklových převodovkách i BMW. Ložiska made-in Japan se tady sehnat dají poměrně dobře, jen se na ně občas musí čekat, velká část tohoto sortimentu není běžně u prodejců skladem. Ještě bych zkusil na webu přískušného výrobce zjistit (podle ložisek které máš v motoru) jestli se nejdená o nějaká speciální, nebo atypická ložiska.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
GSX-Roll

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 8:23 pm    Předmět: ložiska Citovat

mě dost často dobře pomohli ložiska Hejl-Lipůvka. Na hodně endur nejde koupit samostatně ložiska na kliku. jedno lze koupit origo (nebo i neorig), ale problém je s tou stranou, kde je pastorek řetězu rozvodu. tam se má kupovat i čep kliky s ramenem což je cena kolem 15 tis. sehnali mi ložisko na KLX údajně pro vojenský účely, který už se nevyrábí. bylo Céčkový s mosaznou klecí a motorka s tím lítá skvěle

Kolega je bavorákovej a nedalo mi si rejpnout s Japan ložiskama v BMW. máme tu pár převodovek z GS a tak to viděl naživo.
(nedávno na CBR jsem už viděl elektrickej svazek s nápisem Made in China. Asi se na drátu nemá co podělat, ale ta China prostě celosvětově důvěru moc nemá. tak snad elektronikou prošpikované stroje neskolabují na lemplácky nacvakané štekry
Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra gsxr.wz.cz -> Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: