Obsah fóra gsxr.wz.cz gsxr.wz.cz
Fórum o suzuki motorkách

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam jezdcůSeznam jezdců   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Poradte prosím!

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra gsxr.wz.cz -> Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomcoZA

PříspěvekZaslal: pá říjen 30, 2009 10:28 pm    Předmět: Poradte prosím! Citovat

Cawte,skúste mi poradiť!Kúpil som GSX-u 600,K2,najazdil som na nej cca 4000km a vyhodilo mi chybu FI a mašina kuckala!Dal som ju do servisu,kde mi povedali že je zlá riadiaca jednotka!Tak som ju vymenil a cca po 700km mi to urobil znova!Viete mi poradiť čo to môže spôsobovať???Ďakujem veľmi pekne!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zdendys UH

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 9:57 am    Předmět: Citovat

Zdarek. Přepnutím do "dealer módu" by se měl nechat přečíst chybový kód, pokud jej jednotka uložila, což většinou dělá a podle toho pátrat dále. Ideální pak je to svěřit někomu koho elektonika kolem řízení motorů baví a umí udělat paralelní diagnostiku, tedy proklepnout jenotlivé součásti a členy řízení motoru pomocí osciloskopu, sériová diagnóza (čtení chyb uložených v ŘJ) je mnohdy nepřesná nebo úplně zcestná, dost věcí spolu souvisí a vzájemně se ovlivňuje a chce to o tom něco vědět, což většinou v servisech dost často neznají ani ty základy :-/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TomcoZA

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 7:38 pm    Předmět: Citovat

Diky moc,o takýchto ciach som veru nevedel!Skúsim nahodiť samodiagnostiku a podľa toho budem riešiť ďalej!Mal som ju v autorizovanom servise suzuki a nevedli tam v podstate nič!!!!Už ma to serie,lebo viacej sa v mašine vŕtam ako sa vozím......Fakt Ďakujem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zdendys UH

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2009 7:49 pm    Předmět: Citovat

Tak tak, a takových případů, kdy značkový servis neuměl vyřešit problém elektronice řízení motoru bychom našli hodně, a není to jen problém motorek. A přitom to není zas až tak složité, ale musí se o to člověk trochu zajímat a musí ho to bavit.
Pokud bys přišel na něco nového, bude fajn, když sem dáš info, určitě to pomůže i dalším lidem. Tohle fórum sice jako takové už dávno nefunguje, ale každá snaha je přínosem.
A nemáš zač, rádo se stalo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra gsxr.wz.cz -> Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: