Obsah fóra gsxr.wz.cz gsxr.wz.cz
Fórum o suzuki motorkách

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam jezdcůSeznam jezdců   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

brouseni ventilu

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra gsxr.wz.cz -> TL, HAYABUSA, GSX-F, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krles

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 9:27 am    Předmět: brouseni ventilu Citovat

cau chlapi, chtel bych se vas zeptat, na mojem bandouru 600 (r.v. 1996) zacal z pod o-krouzku pod hlavou tect olej, tak jsem si rek, ze kdyz uz to budu rozebirat, tak rovnou vymenim i gufera na ventilech zabrousim ventily apod (najeto mam 54 000km), slozit a rozlozit to neni problem, to uz jsem delal nekolikrat, ale spis bych se chtel zeptat jak na to zabrusovani ventilu, jakou brusnou pastu pouzivate a jak moc ji redite s olejem? neco malo uz jsem cetl v kolonce Jak na to Smile diky za kazdou radu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdendys UH

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 6:46 am    Předmět: Citovat

Čau pane.
Moc ti toho neporadím, ale pokusím se aspoň trochu přispět na tohle téma: Zabroušení ventilů, aspoň podle mojí zkušenosti, je na opravu sedel použitelné jen v dosti omezené míře. Buď na hlavě s malým nájezdem km, nebo po frézování sedel a stojním broušení ventilů, protože svojí podstatou je zabroušení (nebo zalapování) ventilů dokončovací operace. U nájezdů kolem 40-50k už bývá ve výfukových sedlech "zatlučený" karbon v podobě malých černých teček, což je pomocí zabroušení neopravitelná záležitost, alespoň pokud máme dodžet parametry šířky ( 0,9 - 1,1mm ) a umístění dosedací plochy sedla. Právě delším broušením, které je potřeba k odstranění tohoto karbonu, se často sedlo "rozjede" nad povolenou šířku a na dosedací ploše ventilu se vybrousí drážka, těsnost životnost takové soustavy je pak výrazně nižší, než když je to uděláné správně.
Pastu určitě co nejjemnější, ale konktrétní čísla bohužel neznám ani nevím kde ji sehnat. Něco jsem viděl u Louise, a bude určitě k sehnání i jinde.
Uvidíš jak bude vypadat tvá hlava (pokud už to nemáš dávno vyřešené Question ) ale tipuju, že s tvým nájezdem už by se vyplatilo udělat klasický servis sedel a ventilů, tedy zafrézování sedel + strojní broušení ventilů.
Každopádně good luck! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Krles

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 7:43 pm    Předmět: Citovat

jo uz jsem to radsi hodil tady za kopec do servisu kde se na to specializujou, ale jen ciste tu hlavu at mi ji daj celou do kupy at mam jistotu, ale kazdopadne diky moc za radu, ta hlava uz vypadala ze toho ma hodne za sebou, ted mam zase jiny problem, dneska jsem zjistil, ze mi nesedi tlustka novych pistnich krouzku(a to jsou puvodni originaly ktere podle manualu maji dobre rozmery) ale do pistu to proste nevejde v tom poradi jak by melo(prvni krouzek se vejde do druhe drazky a druhy krouzek se zase vejde akorat do prvni), takze nechapu jak je to mozne, jedine kdyby tam byl jiny pist treba, coz se mi vubec nezda, ale je to uz na palici, letos uz ani nevyjedu Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra gsxr.wz.cz -> TL, HAYABUSA, GSX-F, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: