Obsah fóra gsxr.wz.cz gsxr.wz.cz
Fórum o suzuki motorkách

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam jezdcůSeznam jezdců   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Průchod oleje těsněním hlavy

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra gsxr.wz.cz -> Motocykly jiných značek a typů než Suzuki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jo

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 1:34 am    Předmět: Průchod oleje těsněním hlavy Citovat

Zdravím.

Mám Kawasaki Ninja ZX-6R. Dávám ji dohromady po větší opravě, měl jsem dole hlavu i válce. Objednal jsem originál těsnění pod hlavu a když jsem ho srovnal s původním, všiml jsem si, že dírka, kterou prochází olej do hlavy (je jen jedna), je o dost menší. Původní těsnění mělo tenhle otvor stejně velký jako vrtání kanálku v hlavě i ve válci, průměr cca 4-5 mm. U nového je to tak 1,5 mm. Jinak je těsnění stejné, výrobní číslo taky sedí (v tomhle chyba nebude).

Mám trochu strach to tam dát - je mi jasný, že to omezí průtok oleje do hlavy. Na druhou stranu, jestli v tomhle někomu věřím, tak Japoncům určitě. Setkali jste se s tím už někdo? Resp. jak to máte u Suzuki?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdendys UH

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 11:55 am    Předmět: Citovat

Čau, ZX6-R moc detailně neznám a tohle ber jako můj osobní a ničím nepodložený pohled... možná že se tady jedná konstruktérský "upgrade", kdy se v Kawasaki takovou úpravou snažili dosáhnout menšího poklesu tlaku v mazacím okruhu a větší rychlosti proudění oleje do hlavy. U Suzuki motorů "olej-vzduch" proudí olej do hlavy ze dvou krajních hlavních uložení kliky nad kterými jsou trysky s otvorem cca 1mm, stejným způsobem je od hlavního mazacího kanálu oddělena větev, která maže převodovku. Tohle konstrukční uspořadaní má za úkol zabránit většímu poklesu tlaku v hlavním kanále a tím zajistit dostatečné mazání klikovky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jo

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 12:39 am    Předmět: Re: Průchod oleje těsněním hlavy Citovat

Díky Zdendys, myslel jsem si něco podobného - když nepovalí tolik oleje do hlavy, bude ho víc pro kliku a převodovku. Vačkové hřídele zřejmě tolik oleje nepotřebují a nic jiného se v hlavě tolik mazat nemusí.

Ověřil jsem si v manuálu, že kanálek do hlavy u mé Ninjy vede přímo z hlavního mazacího kanálu, a to myslím bez jakýchkoliv trysek (tohle nevím úplně jistě). Takže jestli vašim Suzukám stačí 1mm trysky, bude asi i mé mašině stačit menší průměr.

Už to mám stějně smontované - je to originál těsnění, takže jsem to už dál neřešil. Každopádně díky za názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GSX-Roll

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 9:39 am    Předmět: škrcení průtoku Citovat

je to jak píše zdendys a viděl jsem to už na pár moto, kdy se nový těsnění neshodovalo přímo otvorem na mazání s tím, co bylo použito na hlavě dříve.
pokud se totiž sníží průtok do hlavy tak zákonitě vzroste tlak v místě před zůžením což je v hodně případech právě uložení kliky.
ta je nejnáchylnější, proto je jako první na řadě za hlavním kanálem a pokud dojde k nějaký poruše na mazání tak to odnese jako první.
ničeho se neboj a v klidu s tím jezdi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra gsxr.wz.cz -> Motocykly jiných značek a typů než Suzuki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: