Obsah fóra gsxr.wz.cz gsxr.wz.cz
Fórum o suzuki motorkách

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam jezdcůSeznam jezdců   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vyfuk

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra gsxr.wz.cz -> Motor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
chooki

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 2:15 pm    Předmět: Vyfuk Citovat

Zdravim...na moju gsxr-ku potrebujem nahodit tlmic vyfuku, pretoze ten moj sucasny je dost poskrabany a celkovo nevyzera pekne...
Zhanam nejaky ladacik z konca 80tych rokov, ale zatial neuspesne...
Tak to bude riesit asi novym..co pozeram ceny, tak zacinaju na zhruba 7-8 tis. Kc za samotny tlmic. Kedze trochu si robim aj auta, tak tie ceny pre moto ladaky su neskutocne vysoke oproti ladakom pre auta...male nerezove chodia od 1.500 Kc vyssie, na skodovku ma na objednavku robili tlmic aj s kolenom za necelych 2000 Kc...
Preto rozmyslam, ze bud kupim maly ladat urceny na auto alebo si necham spravit tlmic podla mojho navrhu, s tym ze vnutro by som pouzil z mojho sucasneho vyfuku...
Co si o tom myslite ? Je velky rozdiel medzi auto-moto tlmicmy (myslim co sa tyka vnutornej konstrukcie - perforovana rurka s absorbcnou vatou vs. kovove prepazky) ??? Pripadne na co si dat pozor pri vlastnej konstrukcii ?
Nie som lakomec ale za svoje peniaze chcem vec, co ma relane tu hodnoti a nie zaplatit 10 tis. za tlmic, ked jeho vyroba nestoji ani 2 tis....
Dik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOVAL

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 9:12 pm    Předmět: Citovat

Zdarec,hele taky jsem zkoušel podobný věci jako výfuk z auta-uniuverzál z nerezu a fungovalo to naprosto OK jako motocyklový racing výfuk.
Jinak ať si každej myslí co chce ale 90% racing výfuků u motorek není nic jiného než děrovaná roura a kolem vata,hotovo a tečka(bodka). Very Happy Ačkoliv si plno lidí myslí že si kupujou vejfuk přesně vyrobenej pro jejich typ motocyklu a takový ty žvejky,tak tomu tak není. jiná kapitola jsou výfuky s přepážkami,homologované pro konkrétní motocykly apodobně,ale ty už se dneska prakticky taky přestávají objevovat,dnešní móda je homologované výfuky s vyndavacím homologačním špuntem vzadu,takže se nejdná zas o nic jiného než absorbční tlumič a vzadu v něm špunt kterej jde vyndávat,takže zase jsou všechny výfuky stejné racing provedení. jinak se racing výfuky ve většině případů liší jen velikostí dírek v perforované trubce a použitou vatou,někteří výrobci navíc mají ještě na perforované trubce namotanou jemnou síťovinu která má jediný důvod-aby vata nevylítala tak rychle. Co se týče rozmněrů kdybys to kutil doma,tak většina klasických laďáků na motorkách má délku +-45cm(do 50) a průměr vnitřní perforované trubky 45-50mm(většinou 45)a ty co jsem kdy mněl otevřené tak průměr dírek v perforování byl podle výrobce různý 2-3mm většinou. Na výfuky mám i zdroj a neustále jich mám množství v garáži,ale stylové do 80 let bohužel nemám k dispozici. jen klasické kulaté,ovály a podobné. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GiXXerBoy

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 5:15 pm    Předmět: Citovat

Já mam takovej menší problem, tedy, doufam. Dnes jsem startoval motorku, aby se trochu ohřála, ale zjistil jsem, že vyfuk uplně netěsní mezi koncovkou a svodem a pod touto netěsností se objevilo pár (no vlastně docela dost) kapek vody. Je to nějakej vážnej problem? a co s tim?
Zdendys UH

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 8:46 pm    Předmět: Citovat

GiXXerBoy napsal:
Já mam takovej menší problem, tedy, doufam. Dnes jsem startoval motorku...

Zdarek! S tím se netrap, je to normalní jev, uvnitř svodů a tlumiče výfuku kondenzuje voda. Když nastaruješ tak se část odpaří a část vyteče ven dírkou, která je u sériových tlumičů běžně zespodu na straně bližší k motoru, tam kde dírka není si voda najde cestu jinou, třeba netěsný spoj. Nakonec tento jev neplatí jen pro výfukový systém, mě se každý rok děje, když vytahnu prochladlou moto na jarní sluníčko, tak se orosí komplet celá i zevnitř motoru Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
GiXXerBoy

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 11:02 pm    Předmět: Citovat

Zdendys UH napsal:
GiXXerBoy napsal:
Já mam takovej menší problem, tedy, doufam. Dnes jsem startoval motorku...

Zdarek! S tím se netrap, je to normalní jev, uvnitř svodů a tlumiče výfuku kondenzuje voda. Když nastaruješ tak se část odpaří a část vyteče ven dírkou, která je u sériových tlumičů běžně zespodu na straně bližší k motoru, tam kde dírka není si voda najde cestu jinou, třeba netěsný spoj. Nakonec tento jev neplatí jen pro výfukový systém, mě se každý rok děje, když vytahnu prochladlou moto na jarní sluníčko, tak se orosí komplet celá i zevnitř motoru Very Happy

Jj, moc tý vody zas nebylo. A co se týče netěsnosti, vadí to nějak významně?
Zdendys UH

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 9:36 am    Předmět: Citovat

GiXXerBoy napsal:
Jj, moc tý vody zas nebylo. A co se týče netěsnosti, vadí to nějak významně?

Nemyslím, že by taková netěsnost měla na něco významný vliv, kromě zvukové kulisy. Za jízdy takovou netěsností výfukový systém dovnitř přisává okolní vzduch, což při zavřeném plynu ještě zhoršuje "prskání" nebo střílení do výfuku, jak to známe z průchozích sportlaufů nebo při "chudém" nastavení volnoběžného okruhu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mazo2

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 6:57 pm    Předmět: no jo já si takový ladák sám udělal a mašina ztratila výkon Citovat

[quote="KOVAL"]Zdarec,hele taky jsem zkoušel podobný věci jako výfuk z auta-uniuverzál z nerezu a fungovalo to naprosto OK jako motocyklový racing výfuk.
Jinak ať si každej myslí co chce ale 90% racing výfuků u motorek není nic jiného než děrovaná roura a kolem vata,hotovo a tečka(bodka). Very Happy Ačkoliv si plno lidí myslí že si kupujou vejfuk přesně vyrobenej pro jejich typ motocyklu a takový ty žvejky,tak tomu tak není. jiná kapitola jsou výfuky s přepážkami,homologované pro konkrétní motocykly apodobně,ale ty už se dneska prakticky taky přestávají objevovat,dnešní móda je homologované výfuky s vyndavacím homologačním špuntem vzadu,takže se nejdná zas o nic jiného než absorbční tlumič a vzadu v něm špunt kterej jde vyndávat,takže zase jsou všechny výfuky stejné racing provedení. jinak se racing výfuky ve většině případů liší jen velikostí dírek v perforované trubce a použitou vatou,někteří výrobci navíc mají ještě na perforované trubce namotanou jemnou síťovinu která má jediný důvod-aby vata nevylítala tak rychle. Co se týče rozmněrů kdybys to kutil doma,tak většina klasických laďáků na motorkách má délku +-45cm(do 50) a průměr vnitřní perforované trubky 45-50mm(většinou 45)a ty co jsem kdy mněl otevřené tak průměr dírek v perforování byl podle výrobce různý 2-3mm většinou. Na výfuky mám i zdroj a neustále jich mám množství v garáži,ale stylové do 80 let bohužel nemám k dispozici. jen klasické kulaté,ovály a podobné. Very Happy[/quote]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra gsxr.wz.cz -> Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: